Trzeci gabinet kosmetyczny Sanavita w GOMC

Gabinet masażu i fizjoterapii Sanavita, który jest klientem Karoliny, Michała, Marka, Jakuba i Mateusza, mieści się w Siemianowicach Śląskich przy ul. Powstańców 51.

Właścicielką gabinetu jest pani Elżbieta Nowakowska, która zajmuje się masażem już od kilkunastu lat i wie jak bardzo ważne jest zdrowie w życiu człowieka. Swoje doświadczenie i kwalifikacje zdobywa na różnych kursach i szkoleniach w kraju jak i za granicą. Na początku swoje umiejętności wykorzystywała w pomocy bliskim sobie osobom, ale z czasem postanowiła założyć własny gabinet masażu, który istnieje od 2009 roku, żeby móc także pomagać innym ludziom.

Ocena witryny internetowej

Strona salonu http://www.sanavita.pl zrobiona została stosunkowo niedawno i jest ciągle aktualizowana oraz wzbogacana w coraz to nowe elementy. Słowo ”Sanavita” znajdujące się w adresie internetowym to nazwa domeny i nie jest ono jednocześnie nazwą salonu. Sam wyraz „Sanavita” powstał z połączenia słów sano- zdrowie i vita- życie. Stąd też wzięło się główne motto strony, a mianowicie: „Bo zdrowie jest najważniejsze. Dbając o siebie, dbasz o swoich bliskich.

Jeżeli chodzi o najważniejsze założenia istnienia strony to ma ona spełniać przede wszystkim cele informacyjne, a także służyć do zapoznania się z ofertą, do pozyskania danych teleadresowych oraz zapoznania się z lokalizacją firmy (na stronie widoczna jest mapka Google Maps) i dojazdem do salonu.

Bardzo dużą zaletą strony http://www.sanavita.pl jest fakt, iż  stosunkowo szybko się ładuje i jest zgodna z wszelkimi standardami W3C. Nie posiada ona żadnych reklam ani skryptów Java scripts za wyjątkiem kodu Google Analitycs.

Proponowana strategia AdWords

Postanowili stworzyć dwie kampanie. Pule 200$ przeznaczoną na reklamy w programie Adwords podzielili na 10$ dziennie, czyli 70$ tygodniowo.  Reklamy będą wyświetlane głównie w promieniu 20 km od Siemianowic Śląskich. Podjęli taką decyzję, ponieważ  większość miast granicznych jest dobrze połączonych, w związku z czym  nie ma problemu z dojazdem z pobliskich miast.

Siemianowice Śląskie, jako nie duże miasto, nie jest dużym rynkiem zbytu na usługi tak ekskluzywne jak różnego typu zdrowotne czy odprężające masaże i zabiegi. Mimo wszystko postanowili wykorzystać niewielki budżet na reklamę dla osób mieszkających w samych Siemianowicach Śląskich. Usługi oferowane przez panią Elżbietę Nowakowską są skierowane zarówno do kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku. Oferta zróżnicowana jest na masaże różnego rodzaju oraz zabiegi specjalistyczne o charakterze leczniczym.

Dla naszych kampanii wyznaczyliśmy sobie osiągnięcie kilku celów głównych, a przede wszystkim zależy nam na pozyskaniu nowych klientów korzystających z usług salonu pani Elżbiety. Istotne jest też zwiększenie odwiedzalności strony, co świadczyło by o skuteczności naszej reklamy. Bardzo ważne jest też dla nas, by zwiększyć świadomość ludzi na temat korzyści wypływających z masaży i zabiegów oraz by zwiększyć zainteresowanie ludzi korzystaniem z usług gabinetów masaży.

Mają wyznaczonych też kilka celów szczegółowych, a mianowicie chcą by CTR dla pierwszej kampanii, czyli Sanavita wynosił ponad 1% czyli aby na 100 wyświetleń było przynajmniej 1 kliknięcie. Z kolei CTR dla drugiej z kampanii – Siemianowice Śląskie ma osiągnąć poziom 10% i na 100 wyświetleń było 10 kliknięć. Jeżeli chodzi o CPC to chcą by ukształtował się poniżej 0,18 USD.

Reklamy