Sklep o bardzo nietypowym asortymencie – Gadżetini

MRAŁ (Mało Rób A Ładnie) czyli Marcin, Rafał, Alek i Łukasz na klienta wybrali Gadżetini.pl. Gadżetini, jest jeszcze raczkującą witryną. Funkcjonuje zaledwie od paru miesięcy i tak naprawdę nie posiada jeszcze żadnego zaplecza stałych klientów ani też doświadczenia potrzebnego do ich pozyskiwania.

W ofercie sklepu znajdują się aktualnie 33 produkty uporządkowane w 5 sugestywnych kategoriach. Są to w większości przedmioty niskiej użyteczności opracowane w ciekawej, nietypowej formie spełniające oprócz funkcji praktycznej głównie estetyczną. Nie mamy do czynienia ze sprecyzowaną strategią doboru produktów. Znajdujemy zarówno gadżety elektroniczne, takie, które mogą przydać się w kuchni, umilające spędzanie wolnego czasu oraz takie, którymi można pochwalić się przed znajomymi.

Ocena witryny internetowej

Witryna http://www.gadzetini.pl jest zdecydowanym atutem naszego klienta. Funkcjonuje na opłaconym serwerze bez reklam oraz posiada polską domenę. Strona oferuje rejestrację on-line ułatwiająca klientom przeprowadzenie transakcji. Zakupów można jednak dokonywać również bez uprzedniej rejestracji co może niejednokrotnie okazać się atutem.

Przejrzysty układ, czytelność i łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych informacji to kolejne zalety witryny. Precyzyjna mapa serwisu daje możliwość szybkiego i łatwego dostępu do wszystkich podstron, a sekcja ogłoszeń informuje o aktualnych promocjach, nowych produktach oraz tych najczęściej kupowanych.

Nie można pominąć możliwości składania życzeń przez klienta. Jest to specjalna opcja pozwalająca na opisanie swojej potrzeby i przesłanie jej do właściciela w celu poinformowania go jakim produktem jest zainteresowany klient.

Proponowana strategia AdWords

Jako podstawowe założenie przyjęli możliwie dokładne odwzorowanie struktury strony Gadżetini w tworzonych przez nas Kampaniach. W rezultacie otrzymali 29 Ad Groups w 6 Kampaniach: Witryna, Zakochani, Rozrywka, Praktyczne, Elektronika, Zabawa. Budżet podzielili na 70$ tygodniowo po 10$ dziennie średnio po około 1,6$ na każdą Kampanię. Są to jednak założenia bardzo uśrednione bowiem zamierzają zacząć z wyższego poziomu stawek (w sumie ok 23$ dziennie) by po wstępnych obserwacjach odpowiednio dostosować kwoty do potrzeb. Reklamy zgodnie z życzeniem właściciela witryny będą wyświetlana na terenie całego kraju, bez podziałów demograficznych.

Strona Gadżetini obecnie nie przekracza kilkudziesięciu wyświetleń dziennie. Ich celem jest by wynik ten poprawił się do 200-300 dziennie przy CTR na poziomie przynajmniej 5%. Liczba kliknięć powyżej 50 dziennie będzie niezłym osiągnięciem. Są to bardzo obiektywne przewidywania, które mają nadzieję okażą się pesymistyczną wizją, a wyniki przekroczą ich oczekiwania.

Reklamy