Milion Złotych Pikseli – kup reklamę za złotówkę

Przeniesiony na polski rynek innowacyjny pomysł ciekawej reklamy, realizowany przez Grzegorza i spółkę z II roku Informatyki i Ekonometrii. Professional IT mieści się w Katowicach, a istnieje na rynku od ponad 3 lat. Firma, ze względu na swój charakter, zatrudnia ludzi młodych o nowoczesnym spojrzeniu na życie ale zarazem doświadczonych w branży IT.

Firma w zależności od ilości zleceń, zatrudnia różną ilość pracowników. Minimalnie 2 osoby pracujące w biurze oraz od 2 do 10 osób pracujących zdalnie nad projektami. Dzięki takiemu rozwiązaniu przy minimalizacji kosztów firma jest w stanie zaoferować konkurencyjne ceny swoich usług jednocześnie zapewniając wysoki ich poziom.

Firma zajmuje się szeroko pojętą reklamą. Od formy internetowej (strony internetowe, portale internetowe) po formę tradycyjną jak projekty np. ulotek czy plakatów. Dzięki firmom z nią współpracującym, umożliwia kompleksową usługę od przeistoczenia oczekiwań w projekt reklamy po gotowy produkt.

Najnowszym pomysłem na uzyskanie środków na realizacje autorskiego projektu jest strona: milionzlotychpikseli.pl Bazuje ona na pomyśle Alexa Tewa który w 2005 roku uruchomił stronę o takim pomyśle. W Polsce żaden tego typu Projekt nie osiągnął sukcesu, co daje idealną możliwość zrobienia tego teraz. Wykorzystania kampanii Google AdWords dobrze się do tego nadaje.

Ocena witryny internetowej

Celem stronymilionzlotychpikseli.pl jest promocja Firm i Osób Prywatnych, których reklama jest dostępna na stronie głównej. Reklama działa na zasadzie wyświetlania stworzonej grafiki na stronie głównej a jej wielkość zależna jest od wykupionej przestrzeni (bloków pikseli). Grafika posiada obszar aktywny, po którego kliknięciu przeglądający zostaje przeniesiony na stronę zamieszczającego reklamę.

Obecnymi klientami firmy Professional IT są małe firmy szukające możliwości dotarcia do większej ilości klientów. Ze względu na formę reklamy, firmy te muszą mieć uruchomioną sprzedaż internetową swoich produktów. Idealnym produktem dla tych klientów będzie reklama na stronie milionzlotychpikseli.pl

Konkurencją tego projektu były osoby, które skopiowały ten pomysł ale było to 5 lat temu. Obecnie strony bazujące na tym pomyśle prawie nie istnieją. Prawdopodobnie z powodu braku umiejętności dotarcia do klienta i sprzedaży im przestrzeni reklamowej.

Piksele, które są sprzedawane na stronie, są zupełnie nowym podejściem do reklamy firmy. System ten nie został w pełni wykorzystany w Polsce. Prawdopodobnie dlatego, że Internet w niektórych formach rozwija się u nas z 5 letnim opóźnieniem, oraz co najbardziej prawdopodobne, głównym z powodów, jest niezrozumienia jego działania i możliwości osiągnięcia korzyści jakie to ze sobą niesie medium jakim jest Internet. Reklama w sieci AdWords dodatkowo uatrakcyjnia reklamę na stronie milionzlotychpikseli.pl co powinno przyczynić się bezpośrednio do zwiększenia sprzedaży pikseli.

Głównymi kanałami sprzedaży które obecnie zostaną wzmocnione jest portal Allegro.pl. Przewidują uruchomienie reklamy jak i sprzedaży na dodatkowych portalach jak: szerlok.pl, swistak.pl czy ebay.com.

Strona wypozycjonowana jest na frazy: milion złotych pikseli, milion złotych oraz milion pikseli. Dodają również inne formy, jednak na rezultaty trzeba trochę poczekać. Słabą stroną strony jest na pewno możliwość braku zrozumienia idei reklamy, dlatego powstała podstrona „o co chodzi” a „kup piksele” wyjaśnia pozostałe działania w celu zakupienia reklamy.

Google PageRank strony obecnie wynosi 1. Ilość linków prowadzących do strony to około 200 i ciągle rośnie. Ilość odwiedzin dziennie kształtuje się w okolicach 10-15 a czasami w przypadku zamieszczenia linku na jakimś większym portalu kształtuje się w granicach 40-50. Reklama offline to głównie informacje do klientów firmy Professional IT która zostanie uruchomiona w przeciągu kliku dni i będzie opierać się na rozmowie telefonicznej ze wskazaniem do odwiedzenia strony.

Reklama ze względu na formę będzie idealnie pasować do profilu klienta. Wszystkie formy tekstowe oddają w pełni oczekiwania klienta a ich treść jednoznacznie będzie charakteryzować produkt i jego innowacyjność na polskim rynku. Ze względu na profil firmy, wszystkie informacje są wymieniane i pomagają osiągnąć dobre rezultaty z reklamy.

Proponowana Strategia Adwords

Kampania reklamowa jest dokładnie przemyślana i dopasowana do marketingu firmy jak i samej strony http://www.milionzlotychpikseli.pl. Dodatkowym atutem reklamy tej strony jest tylko jedna podstrona, która będzie w AdWords – co daje nam zdecydowanie większe możliwości niż gdybyśmy reklamowali ich kilka. Przekłada się to na możliwości wykorzystania całych 9,54$ dziennie na jedną reklamę, która wyświetlana jest tylko na terenie polski i dla języka polskiego. Sieci uznali, mogą być wszystkie, jednak urządzenia tylko komputery – ze względu na wagę pliku strony głównej oraz szerokość stałą 1000px.

Jest to jedyna kampania przewidziana w Google AdWords i prowadzi bezpośrednio na stronę główną. Przewidziane są dla niej 3 wersje reklam. Nie wybrali żadnych słów wykluczających, ponieważ reklama ma być widoczna wszędzie gdzie tylko jest to możliwe. Ograniczyli budżet reklamy na 0,10$ za kliknięcie ze względu na chęć osiągnięcia jak najdłuższego wyświetlania reklamy przy minimalizacji kosztów.

Podsumowanie

Ich celem jest sprzedanie 1MLN pikseli jako pierwsi w Polsce. Przewidują na reklamę 9,54$ dziennie (przy CPC maksymalnym = 0,10$) co powinno im dać ilość odwiedzin na poziomie 100 dziennie przy CTR = 5%. Chcą aby ich reklamę przez czas trwania kampanii kupiło przynajmniej 5% odwiedzających, czyli około 100 firm lub osób prywatnych.

Reklamy